(+90) 224 453 27 88   |   kinetik@kinetikziraat.com

Kurumsal

HAKKIMIZDA

Firmamız 2004 yılında İzmir’de Ziraat Yüksek mühendisi, Mühendis ve Veteriner hekimlerden oluşan hayvancılık ve entegre zararlı mücadelesi hakkında akademik bilgiye sahip uzman kadrolarla kurulmuştur. Ege bölgesinde İzmir, Aydın, Muğla ve Manisa ilerinde Uygulama, teknik destek ve danışmanlık hizmetleri ile bölge genelinde KİNETİK güvencesiyle hizmet vermektedir. Şirketimiz bugün Bursa Merkezli olarak ticari hayatına devam etmektedir.

Özellikle (Kritik kontrol noktalarında risk analizi) HACCP kapsamında haşere ve kemirgenlere karşı uyguladığımız yöntemlerin tamamen bilimsel olması ve sunduğumuz hizmet standartları ve raporlama sayesinde sağladığımız müşteri memnuniyeti bizi sektörde ayrıcalıklı konumuna getirmiştir. Uygulamalarımızda kullanmakta olduğumuz kimyasal ve malzemeler, Dünya Sağlık örgütü (WHO) ve Sağlık Bakanlığı onaylıdır. Başlıca özellikleri, uygulamalarda koku yayarak rahatsız etmemeleri, duvar, metal veya ahşap zeminler üzerinde leke bırakmamaları ve uzun süre kalıcı olmalarıdır.

Firmamız HACCP konusunda danışmanlık ve eğitim hizmetlerinin yanı sıra, sitemin kurulmasından işler hale geçmesinden sonra bütün prosedürlerde kusursuzluk ve kalite güvencesi prensibi ile çalışmaktadır.

Firmamız; Halk sağlığı alanında tehdit oluşturan her türlü hedef zararlıyı çevre sağlığı prensiplerini göz önünde bulundurarak ortamdan uzaklaştırmak veya yok etmek için çalışmaktadır. Hizmetlerimizin ekonomik, kaliteli ve periyodik olarak kalıcı olmasını sağlamak, her gün gelişen teknolojik değişimlere, uygulama tecrübelerimiz ve profesyonel kadromuzla ayak uydurarak çalışmak temel prensibimizdir. Yapmış olduğumuz tüm çalışmaları Sağlık Bakanlığı ilgili kanun ve yönetmeliklerine uygun, hizmet yeterlilikleri tam olarak sunmaktayız. Uygulama devamında TREND analizleri aylık periyotlarda ve sene sonunda yıllık olarak yapılmakta, çözüm odaklı önerilerle tarafınıza sunulmaktadır. 2007 yılından bu yana hizmet sektöründe yerini almış firmamız, etik ilkelerden ödün vermeden, uluslararası hizmet standartları kalitesinde, müşteri ve çalışan memnuniyeti odaklı çalışmaktadır.

Toplum sağlığının geliştirilebilmesinin en temel unsuru; sağlığın korunması için verilen hizmetlerdir.

Hakkımızda


ŞİRKET TARİHİ →


  1. Firmamız İzmir merkezli olarak firma kurucu ortağımız Ziraat Yüksek Mühendisi İsa Altun tarafından Bornova ilçesinde kurulmuştur.
  2. Firmamız bu yıl Bursa merkeze taşınmış ve Limited Şirketi olarak tüzel kişiliğe dönüşmüştür. Aynı yıl Bursa'da 2006-1 numaralı olarak Fümigasyon yetkisini aldık.
  3. Bu yıl ilk ihracatını İsrail'de yerleşik bir Haşere Kontrol şirketine yapmıştır. Aynı yıl Halk Sağlığı alanında Biyosidal Ürün Uygulama izin belgesi aldık.
  4. Plastik kemirgen mücadele ekipmanları üretimine başlamıştır.
  5. Kendi enjeksiyon atölyesini kurarak fason yaptırdığı üretimleri kendi bünyesine almıştır.
  6. İlk insektisit ürünümüz olan Capsul-Ex 10cs formülasyonlu ürünümüzü ruhsatlandırdık. Şirket adımızı markaladık.
  7. Fiziksel mücadele ekipmanlarından yapışkanlı tuzak ürünlerinin üretimine geçilmiştir.
  8. Bursa Mustafakemalpaşa ilçesinde Pestisit ve Haşere kontrol ürünleri imalatı konusunda üretim tesisi kurulmuştur.
  9. Avusturalya ve Yeni Zellanda hükümeti Tarım Bakanlığı'nın BMSB ile mücadele kapsamında ülkemizde yetkilendirdiği ilk fümigasyon şirketi olduk. 9 marka ve 1 tasarım tescili
  10. Günümüz itibari ile 9 marka, 1 tasarım tescili, 1 üretim tesisi ve 3 farklı bölgedeki şubemiz ile sektöre hizmet vermeye devam etmekteyiz.